Bio-Visie Natureducatieve Projecten

Zakladateľom projektu Bio-Visie Natureducatieve Projecten je holandský učiteľ Hendrik Hoogeveen, ktorý koordinuje skupinu dobrovoľníkov vyvíjajúcich vzdelávacie projekty a výstavy o rôznych prírodných záležitostiach. Spojili sa, pretože veria, že takéto projekty by mali byť prístupné všetkým, nielen bohatým školám a múzeám. Celá ich práca je idealistická a nezarábajú na nej. Vzdelávací projekt je podporovaný aj holandskou vládou. Hendrik Hoogeveen dostal povolenie na držanie, preparáciu a používanie chránených mŕtvych zvierat na účely projektu.
Skupina „Bio-visie“ venuje svoju pozornosť v projekte najmä ohrozeným druhom. Existencia krásneho chrobáka Lucanus cervus cervus (Roháč veľký) je v Holandsku neistá a chceli by ho prezentovať pred širokou verejnosťou . O výstavu je záujem aj v iných krajinách.

 

Výstava bude zameraná na život a problémy Lucanus cervus cervus. Na vytvorenie celkového obrazu o tomto druhu je však potrebné poukázať na biodiverzitu a ďalším cieľom je vzbudiť záujem o rozmanitosť a krásu chrobákov. Pre projekt je preto potrebných veľa rôznych druhov chrobákov všetkých rodín a hmyz iných druhov z celého sveta. A aby sa ukázali rodové rozdiely každého druhu, je žiaduci jeden samec a samica.
Vzhľadom na to, že práca týchto dobrovoľníkov nie je komerčná, ich rozpočet je veľmi malý. Spoliehajú sa na láskavých ľudí a inštitúcie, ktoré im chcú pomôcť pri vykonávaní ich práce. Vzorky chrobákov im zaslalo mnoho vedcov a hobby chovateľov z celého sveta.

 pre tento vzdelávací projekt darovali úžasné exempláre Mecynorhina torquata ugandensis a skupina „Bio-visie“ je za tento dar veľmi vďačná! 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie